ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

ساخت يك حساب كاربري

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده مورد نیاز است.
نام *
نام كاربري *
رمز عبور *
تكرار رمز عبور *
ايميل *
تكرار ايميل *
كپچا *

همایش احیاء انجمن های میراث فرهنگی

فعالیت انجمن‌های میراث فرهنگی از سال 84 تا 92 به سبب نگاه متفاوتی که وجود داشت متوقف شد اما پس از آن دوباره در حال احیاء شدن است.

همایش احیا انجمن های میراث فرهنگی در 16 خرداد سال جاری با حضور استاندار گلستان، مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی و دبیر احیای انجمن های میراث فرهنگی کشور، مدیران ارشد استان، فرمانداران شهرستان ها، شوراها و دهیاران روستاها در تالار فخرالدین اسعدگرگانی برگزار شد.

مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی و دبیر احیای انجمن های میراث فرهنگی کشور در همایش احیای انجمن های میراث فرهنگی استان گلستان گفت: از وظایف سازمان میراث فرهنگی کشور ارتقاء سطح آگاهی آحاد مردم نسبت به حوزه فعالیت ها و بهره مندی از مشارکت آنها در پاسداری از مواریث گرانقدر کشور است.
دبیر احیاء انجمن‌های میراث فرهنگی کشور و مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: میراث فرهنگی نشانگر حرکت انسان در طول تاریخ است و مطالعه و شناخت آن زمینه حرکت در خط فرهنگی است، پژوهش، مرمت، حفظ، احیاء و معرفی آثار از وظایف ما در سازمان میراث فرهنگی است.
به گفته رئوف، شکل‌گیری انجمن‌های میراث فرهنگی با هدف حفاظت از میراث فرهنگی و تاریخی کشور مصوب شد تا از این میراث حفاظت کنند.

از بین روستاهای غرب گلستان روستاهای بالاجاده، النگ و سرکلاته روستاهای هدف گردشگری معرفی شدند که بالاجاده دارای ظرفیت های بسیار بالاست و قابلیت های منحصر به فردی در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد.

با اضافه شدن این انجمن ها به یگان حفاظت استان می توان از توان اعضای انجمن در راستای حفاظت مواریث استان بهره برد و با احیای انجمن های میراث فرهنگی در راستای حفظ مواریث استان گام های ارزنده ای برداشت.

در پایان همایش از مسئولین تاثیر گذار در این امر، همچنین از آقای سید حسین بنی هاشمی به عنوان نیروی موثر و فعال یگان حفاظت میراث تقدیر و تشکر به عمل آمد.

هر قدر مردم را در هر بخشی بتوانیم آگاه کنیم کاربزرگی کرده‌ایم و دقت کنیم اگر این آثار را درست به مردم معرفی کنیم آن‌ها بهتر مراقبت می‌کنند و انجمن های میراث فرهنگی می توانند در معرفی مواریث نقش مهم وسازنده ای داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

1- لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
2- نظراتی را که حاوی توهین یا خلاف قوانین اجتماعی و اخلاقیست، منتشر نخواهد شد.

* نكته: نظرات اعضاي سايت كه به حسابشان وارد شده باشند، بدون نياز به تاييد منتشر خواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لینکستان