ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

ساخت يك حساب كاربري

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده مورد نیاز است.
نام *
نام كاربري *
رمز عبور *
تكرار رمز عبور *
ايميل *
تكرار ايميل *
كپچا *

انجیر، میوه ای ناشناخته برای مردم

درخت انجیر از جمله گیاهانیست که در منطقه به طور تقریباً پراکنده ولی با تراکم نسبی متوسط کشت شده و پرورش داده می شود. میوه ی انجیر از دیرباز مورد توجه و علاقه ی مردم این منطقه، علی الخصه مردم بالاجاده بوده و هست .ارائه ی سمیناری جهت معرفی گیاه انجیر در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان توسط نویسنده ی این مطلب بهانه ای شد تا این مطالب در اختیار شما بازدیدکنندگان گرامی سایت بالاجاده قرار گیرد. عزیزانی که علاقه مند بوده تا اطلاعات بیشتر و ملموس تری در این باره کسب کنند، فایل PDF و Power point این مطلب را که به پیوست ارائه می شود، دانلود نمایند

درخت انجیر از جمله گیاهانیست که در منطقه به طور تقریباً پراکنده ولی با تراکم نسبی متوسط کشت شده و پرورش داده می شود. میوه ی انجیر از دیرباز مورد توجه و علاقه ی مردم این منطقه، علی الخصه مردم بالاجاده بوده و هست .ارائه ی سمیناری جهت معرفی گیاه انجیر در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان توسط نویسنده ی این مطلب بهانه ای شد تا این مطالب در اختیار شما بازدیدکنندگان گرامی سایت بالاجاده قرار گیرد. عزیزانی که علاقه مند بوده تا اطلاعات بیشتر و ملموس تری در این باره کسب کنند، فایل PDF و Power point این مطلب را که به پیوست ارائه می شود، دانلود نمایند .

 

 

 

دانلود فایل پاور پوینت (Power point)......................................... دانلود فایل پی دی اف (PDF)

.:در صورت اجرا نشدن فایل پی دی اف، آنرا به Desktop منتقل کرده و از آنجا اجرا نمایید:.

 

گیاهشناسی

انجير با نام علمی Ficus carica گياهي از خانواده ی Moraceae (توت سانان)، (2n=26) است كه گل هاي نر و ماده ی آن جدا از هم و بصورت فشرده در روي قسمت داخلي محور گل آذين واقع شده اند. از نظر گياهشناسي میوه ی انجير ميوه ای مركب است، يعني مجموعه اي از ميوه هاي كوچك خشك كه در سطح داخلي يك نهنج آبدار گوشتي قرار گرفته اند. جنس انجیر حداقل دارای 1800 گونه گرمسیری و نیمه گرمسیری است. درخت انجیر دارای شیرابه شیری رنگی است که حاوی آنزیم هیدرولیز کننده پروتئین به نام "فیسین" می باشد.

سیستم ریشه ای در انجیر بطور قابل ملاحضه ای در جهت عمودی و جانبی گسترش می یابد. گسترش سیستم ریشه ای در خاک¬های آهکی بطور عمودی تا 3 متری و به طور جانبی بین 5 الی 11 متر می رسد. و در خاکهای سخت در عمق 7 متری هم مشاهده گردیده است.

سطح پوست درخت انجیر صاف و بدون شکاف می باشد و در بعضی از درختان انجیر بر شکاف هایی دیده می شود. سر شاخه های جوان درخت صاف و دارای کمی کرک و به رنگ سبز می باشد که با افزایش سن درخت به سرعت به رنگ خاکستری تغییر می کند.

برگ های انجیر حتی در یه درخت هم متفاوتند. بریدگی های برگ های درختان نو نهال بیشتر از کهن سالان است. کرک های سطح بالایی برگ ضخیم تر، کوتاه تر و پراکنده تر اند، ولی مو های سطح زیرین برگ نازک تر و بلند تر بوده و در نتیجه باعث بوجود آمدن سطحی مخملی در برگ می شوند. برگ های انجیر بزرگ، دارای دمبرگ نسبتاً کوتاه، گرد، کروی و قلبی شکلند و دارای سه تا هفت لبه ی تقریباً کامل بوده و شکل لبه ها تخم مرغی، در قاعده بریده با شبکه رگبندی پنجه ای می باشد که معمولاً از کرک های زبر و خشن پوشیده شده است.

گل های ریز انجیر با دارا بودن دمگلِ کوتاه در روی دیواره داخلی نهنج محدبی شکل قرار می¬گیرند. گل¬های انجیر تک جنسی اند که سه نوع می باشند.

الف) گل نر ب) گل ماده خامه بلند ج)گل ماده خامه کوتاه

شکل تاج درخت در ارقام مختلف به حالتهای باز، افتاده،گسترده و عمودی می باشد.

معمولاً ارتفاع درخت انجیر به 8 و قطر تاج آن به 5 متر می رسد. از نظر نیاز نوری، آفتابی بوده و نیازی به هرس ندارد.

 

 

سازگاری

درخت انجير از گياهان خزان دار نيمه گرمسيري است كه زمستانهاي ملايم همراه با بارندگيهاي پراكنده و تابستانهاي گرم را ترجيح مي دهد، ويژگيهاي خاص درخت انجير و مقاومت آن در مقابل بعضي عوامل نامساعد محيطي مخصوصاً شوري خاك باعث شده كه اين درخت با ارزش به طيف وسيعي از شرايط آب و هوائي و خاكي سازگار باشد. درخت انجير تا 300 سال عمر نموده و تا ارتفاع 15 متر هم رشد ونمو مي كند.

درجه حرارتهاي پايين در زمستان، بيشتر از گرماي بالا در تابستان ، كشت انجير را محدود مي سازد. نياز سرمايي درختان انجير بسيار پايين است بطوريكه 100 تا 400 ساعت سرماي كمتر از 7 درجه سانتیگراد براي شكستن دوره ركود زمستاني آن كافي است. درختان جوان در سرماي 3- درجه سانتيگراد در ماه هاي آذر و دي آسيب مي بينند و در درجه حرارت 9 درجه سانتیگراد از بين مي روند. تنه ی درخت حرارت 10 درجه سانتیگراد را تحمل مي كند و قدرت رويشي دوباره را دارد.

مناطق مناسب كشت از حاشيه دريا تا ارتفاع 1800 متر مي باشد. ( مناطقي كه در طول جغرافيايي 62-48 درجه شرقي وعرض جغرافيايي 35-25 درجه شمالي قرار دارند).

از لحاظ شرايط خاك، درختان انجير بر روي دامنه ی وسيعی از خاك هاي شني تا رسي با پی اچ 6 تا 7/8 رشد مي كنند. مقاومت انجير نسبت به خشكي و شوري خاك نسبتاً بالاست و حساسيت اين گياه نسبت به كمبود آهن و روي زياد نيست، ولي به زيادي سديم در خاك عكس العمل نشان مي دهد.

ميزان بارندگي براي كشت انجير 400- 300 ميليمتر در سال با پراكنش مناسب ( از آذر تا ارديبهشت ماه) ايده آل است، ولي امكان كشت انجير درمناطقي كه داراي متوسط بارندگي ساليانه در حدود 300- 270 ميليمتر هستند، وجود دارد.

انجير در درجه حرارت بالا در تابستان( 35 تا 40 درجه سانتیگراد) به خوبي رشد مي كند، ولي در درجه حرارت بالاي 42 کيفيت ميوه به خاطر خشكي هوا كاهش مي يابد.

مناطقي كه از نيمه خرداد ماه تا اواسط تيرماه داراي بادهاي شديد در فصل گرده افشاني هستند، چندان مناسب براي كشت انجيرهايي كه نياز به گرده افشاني دارند نمي باشند.

بهترين ميزان رطوبت نسبي درباغات انجير كمتر از 25 درصد مي باشد.

درخت انجير در مقابل گرما تقريباً مقاوم است، ولي در مناطقي كه رطوبت پايين است دماي بيش از 39 درجه سانتیگراد بر روي ميوه اثر سوء گذاشته و از كيفيت آن مي كاهد.

مناطق انتشار در ایران:

مناطق انتشار انجيرآبي در ايران:

استان كرمانشاه( منطقه ريجاب )، استان لرستان( شهرستان پلدختر )، استان مركزي( شهرستان ساوه)، استان سمنان( شهرستان گرمسار) و استان زنجان( منطقه آب بر) .

مناطق انتشار انجيرديم در ايران:

در استان فارس بيش از 36 هزار هكتار انجير ديم وجود دارد كه شهرستان استهبان با بيش از 23 هزار هكتار بيشترين سطح زيركشت انجير( حدود 65 درصد) را به خود اختصاص داده است.

ديگر شهرستانهاي استان فارس: شامل كازرون، جهرم، ني ريز، حومه ی شهر شيراز(كوهنجان ) و داراب نيز كشت شده است.

 

ارقام انجیر

در کل دو نوع انجیر داریم؛ یک نوع غیر خوراکی که ((بر)) نامیده می شود و دارای انواع بهاره، تابستاه و زمستانه است. نوع دیگر انجیر خوراکی است که ارقام آن از نظر باغبانی به سه گروه ازمیر، معمولی و سان پدرو تقسیم می شوند.

نوع ازمیر: فقط گلهای ماده خامه بلند دارد که خامه آن بلندتر از اندام تخم ریز زنبور انجیر می باشد. این نوع انجیر اولین محصول را معمولاً تولید نمی کند و در صورت تولید مقدار آن محصول کم خواهد بود و نتیجتاً ریزش خواهد کرد.

نوع معمولی: تولید محصول اول در این نوع انجیر قطعی نیست و در رابطه با تشکیل میوه و رسیدن آن هیچ عامل متحرکی شناخته نشده است. این نوع انجیر محصول دوم را به مقدار بسیار زیاد تولید می¬کند. تشکیل میوه بصورت پارتنوکارپی است و به عمل گرده اشانی نیازی ندارد و تاثیر عوامل محیطی در انجام این عمل متغیر است.

نوع سان پدرو: انجیر نوع سان پدرو دو نوع محصول تولید می کند اولین محصول به روش پارتنوکارپی تشکیل می شود و اهمیت آن بیشتر از دومین محصول است و مقدار آن نیز از حد متوسط تا زیاد تغییر می کند ولی دومین محصول احتیاج به گرده افشانی دارد در غیر این صورت میوه ها ریزش خواهند کرد و چنانچه بدون گرده افشانی بر روی درخت باقی بمانند از کیفیت خوبی برخوردار نخواهند بود.

برای گرده افشانی از زنبور (( بلاستوفاگا )) استفاده می نمایند که درون میوه های انجیر غیر خوراکی زندگی می نمایند.

ارقام مورد استفاده در استهبان: پوز دنبالی، دانه سفید، المی، برگ چناری، رنو، کشکی، سبز، سیاه، شاه انجیر، انجیر متی.

 

 

ازدياد انجير

درخت انجير را مي توان به روشهاي مختلف جنسي و غير جنسي تكثير كرد ولي در تكثير جنسي، گياه حاصله به دليل تفرق صفات شبيه پايه مادري نخواهد بود، لذا از اين شيوه در مطالعات وتحقيقات علمي استفاده مي شود. به منظور ازدياد واحداث باغات جديد تنها از شيوه غير جنسي استفاده مي شود كه قلمه زدن يكي از انواع آن است.

شرايط قلمه و كاشت قلمه در نهالستان انجير :

الف: مشخصات درخت مادري انجير جهت استحصال قلمه :

1- اصالت رقم ، مورد تاييد مراجع ذيصلاح باشد.

2- درخت مادري ، قوي و سرسبز باشد.( تحت استرس خشكي نباشد ).

3- از نظر بيماري سالم باشد.

4- از نظر آفات، آفت زده نباشد. ( عاري از آفت باشد).

5- درخت مادري، بارده باشد.

ب: ويژگيها و محل انتخاب قلمه :

1- قلمه بايد از سرشاخه هاي قوي و سرسبز تهيه شود.

2- قطر قلمه جهت كاشت در نهالستان، حداقل يك سانتيمتر باشد.

3- ارتفاع قلمه، كمتر از 25 سانتي متر نباشد.

4- از لحاظ بيماري و آفات، سالم باشد.

5- از نركها جهت تهيه قلمه، استفاده نشود.

ج: آماده سازي خاك :

1- بستر خاك بايستي سبك و عميق باشد( 60 سانتي متر ) .

2- آزمايش خاك از نظر آلودگي انجام شود(گواهي سلامت خاك براي كاشت قلمه).

4- ايجاد رديف هاي كشت، فواصل رديفهاي كشت، ‌عمق و طول فاروها: ايجاد 4 فارو با فاصله رديف هاي كاشت 50 سانتي متر، پس از 4 رديف يك فاصله 100-80 سانتيمتري فضاي آزاد جهت انجام عمليات در نظر مي گيرند، عمق فاروها 30 سانتي متر و طول خطوط كاشت 100-50 متر مي باشد.

5- فواصل كشت و عمق كاشت قلمه : فاصله نهالها در روي پشته ها 30-25 سانتي متر و عمق كاشت 25-20 سانتيمتر مي باشد .

6- زمان استحصال قلمه: اسفند ماه زمانيكه دماي هوا در منطقه جهت كاشت قلمه مساعد باشد.

7- شرايط نگهداري قلمه تا زمان كاشت: بهتر است به اندازه ی نياز، قلمه تهيه شود و پس از هر بار كاشت دوباره قلمه تهيه شود ولي اگر محل كاشت با باغ مادري فاصله دارد بايستي قلمه را در در دماي 7-0 درجه سانتي گراد و در رطوبت درحد اشباع نگهداري كرد ( انبار مناسب ) يا براي انتقال قلمه ها از خودروهاي يخچالدار استفاده نمود و در غير اينصورت قلمه ها را با گوني خيس پوشاند تا درمعرض باد و هواي آزاد قرار نگيرند و قبل از كاشت قلمه ها را در انبارهاي مناسب يا گودالهايي در خاك نگهداري نمود( مورد تاييد مراجع باشد )

8- روش كاشت قلمه درنهالستان: چون بافت خاك سبك است مي توان قلمه ها را با فشار وارد بستر كاشت نمود ودر صورتيكه بستر كاشت سفت باشد مي توان به وسيله بيل يا بيلچه گودال حفر نمود و سپس قلمه را كاشت .

9- زمان ريشه دهي: از ارديبهشت ماه به بعد

10- زمان تشكيل شاخساره : از اواخر فروردين قلمه ها سبز مي شوند و تشكيل شاخه مي دهند.

11- تيمارهاي مورد نياز براي انتقال نهال به زمين اصلي :

1- سلامت نهال از لحاظ سرمازدگي ، بيماري وآفت مورد تاييد باشد.

2- نهال پس از برداشت بايستي سريعاً‌بسته بندي شود .

3- عمر نهال بايستي 2-1 سال باشد.

4- طول نهال براي انتقال بايستي حداقل 30 سانتيمتر و بدون خشكيدگي باشد.

5- حداقل تعداد ريشه هاي فرعي بايد 5 عدد و طول آنها بيش از 20 سانتي متر باشد .

6- نهال بايستي داراي شناسنامه معتبر باشد.

12- زمان انتقال نهال به زمين اصلي و روش خارج كردن نهال : زمان انتقال نهال نيمه دوم بهمن تا نيمه اول اسفند ماه مي باشد. نهال را مي توان به وسيله نهال كن يا به وسيله بيل با كارگر از زمين خارج نمود .

13- شرايط نگهداري و توزيع نهال: نهال پس از اينكه از خاك خارج شد بايستي بطور مناسب بسته بندي شود و پس از آن در انبار مناسب نگهداري گردد.( در بسته هاي 25 تايي )

14- ميزان مصرف آب ، تعداد دورآبياري و روش آبياري درنهالستان انجير :

آبياري درنهالستانها هفته اي يك بار صورت مي گيرد كه اگراز روش آبياري باراني يا مه پاش استفاده شود بهتر است ، در غير اين صورت بايستي آبياري به صورت جوي و پشته اي انجام شود. بطوريكه آب از بالا وارد و از پايين خارج شود و پشته ها كاملاً خيس شوند و نقطه خشكي در پشته ها باقي نماند.

15- آفات و بيماريهاي شايع در نهالستان : آفات شامل كنه تارتن – پسيل – شته .... بيماريها شامل شانكر و پوسيدگي مي باشد.

16- زمان شيوع آفات :

در فصل گرم سال ( تابستان در تير و مرداد ماه )

17- زمان شيوع بيماريها : ( پوسيدگي ريشه از زمان توليد ريشه تا شهريور ماه ) - شانكر : ( از زمان كاشت تا برداشت )

18- روش مبارزه : استفاده از قلمه هاي سالم جهت كاشت – استفاده از بستر سالم در نهالستان – انجام آزمون آب و خاك .

19- تعداد نهال در نهالستان انجير ( تعداد نهال در مترمربع ) : بدون احتساب راهرو 8 نهال در مترمربع با فواصل 50×25 سانتيمتر

20- تيمار كودي مورد نياز نهالها : با آزمايش خاك بستر كاشت ، توصيه كودي داده مي شود.

 

شاخصه هاي استاندارد نهال ريشه لخت گواهي شده انجير در زمان فروش ( اندازه ها به سانتيمتر )

- ارتفاع نهال پس از سربرداري : 100 – 80

- ميانگين قطر نهال : 3 - 2

- ويژگي هاي خاص تنه نهال ( نهال يك تنه ) : سالم

- طول ريشه اصلي : 15 – 10

- تعداد ريشه فرعي : زياد

- طول ريشه فرعي : 5

- طول شاخه فرعي : 20 – 15

- فاصله اولين شاخه تا سطح خاك : 50

- عمر نهال : 2 - 1 سال

- بسته بندي : 25 عدد

 

 

آفات و بیمار های انجیر

بید انجیر، شپشک ستاره‌ای انجیر، کنه¬ی انجیر، مگس انجیر از مهم ترین آفات انجیر به حساب می¬آیند.

 

خواص دارویی و موارد استفاده

ميوه ی انجير يكي از ميوه هاي بهشتي است كه مسلمانان براي اين گياه احترام و ارزش خاصي قائل هستند و در قرآن كريم در ابتداي سوره مباركه تين به اين گياه قسم ياد شده است.

ميوه ی انجير مقوي و نيروبخش بوده و بهترين غذائي است كــه مي تواند در بهبود افرادي كه بدليل بيماري طولاني دچار ضعف بنيه شده اند موثر واقع گردد. همچنين ميوه ی انجير بعنوان ماده ای دارویي در بهبود وضع بيماراني كه داراي يبوست - بواسير - نقرس و قولنج مي باشند تجويز شود. در طب جديد از ميوه یانجیر شربتي به نام فيجن تهيه شده كه براي رفع يبوست بكار مي رود. ميوه ی انجير بصورت خشك، تازه، كمپوت، مربا، آرد، قهو ، الكل و مارمالاد به مصرف مي رسد.

 

به علت گسترده بودن منابع مورد استفاده در این مطلب، از آوردن آنها خودداری شده.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خواص دارویی انجیر می توانید به سایت دکتر سید علی حسینی (http://hosseini-blog.com) مراجعه نمایید.

 

نوشتن دیدگاه

1- لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
2- نظراتی را که حاوی توهین یا خلاف قوانین اجتماعی و اخلاقیست، منتشر نخواهد شد.

* نكته: نظرات اعضاي سايت كه به حسابشان وارد شده باشند، بدون نياز به تاييد منتشر خواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لینکستان