ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

ساخت يك حساب كاربري

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده مورد نیاز است.
نام *
نام كاربري *
رمز عبور *
تكرار رمز عبور *
ايميل *
تكرار ايميل *
كپچا *

بررسي تأسيسات و تجهيزات

آب آشاميدني: آب آشاميدني روستا از طريق چشمه دوآب- باداب كه بعد از پمپاژ به درون مخزن زميني از طريق شبكه لوله كشي به منازل هدايت و به مصرف روستائيان مي رسد، تأمين مي گردد.

آب آشاميدني: آب آشاميدني روستا از طريق چشمه دوآب- باداب كه بعد از پمپاژ به درون مخزن زميني از طريق شبكه لوله كشي به منازل هدايت و به مصرف روستائيان مي رسد، تأمين مي گردد.

برق: با عنايت به گسترش شبكه برق رساني سراسري، اغلب سكونتگاههاي روستايي از اين نعمت برخوردارند. برق مورد نياز روستاي بالاجاده از طريق شبكه سراسري تأمين و به واسطه تيرهاي برق هوايي در سطح روستا توزيع مي گردد. در حال حاضر تمامي واحدهاي مسكوني تحت پوشش شبكه برق قرار دارند.

سيستم فاضلاب: يكي از بزرگترين مشكلات نقاط روستايي كشور عدم برخورداري از يك سيستم مشخص دفع فاضلابهاي خانگي است. نحوه دفع فاضلاب روستاي بالاجاده نيز چنين است كه در بعضي منازل از طريق چاه جذبي و در برخي ديگر به صورت رهاسازي در معابر، صورت مي گيرد كه اين امر موجب شرايط نامناسب زيست محيطي گرديده است.

نحوه دفع زباله: نحوه دفع زباله در سطح روستا به روش تجمع و رختن زباله ها درون مخازن سطل زباله ها می باشد که هر دو روز یک بار مامورین جمع آوری زباله زباله های درون مخازن را به خارج از روستا برده و دفع می نمایند.

نحوه دفع آبهاي سطحي: آبهاي سطحي ناشي از نزولات جوي روستاي بالاجاده از طريق شيب معابر داخل بافت روستا و همچنين زهكشي هايي كه در حاشيه معابر وجود دارد به سمت اراضي زراعي مجاور روستا و همچنين رودخانه دفع مي گردد.

شبكه معابر: شبكه معابر در روستا در وضع موجود حدود 218877 مترمربع بوده كه در افق طرح به علت تعريض معابر به 243324 مترمربع با سرانه 79/53 مترمربع رسيده است.

بررسي نقشه هاي شبكه معابر به تفكيك نحوه تعرض:
در نقشه پيشنهادي خيابانهاي روستا به لحاظ نقش و عملكرد آنها و همچنين به لحاظ طول و عرض به چند قسمت طبقه بندي شده اند:

الف) معابر درجه اول:

اين نوع معابر داراي نقش عملكردي بالا و داراي بار ترافيكي بيشتري نسبت به ساير معابر بوده و از عرض بيشتري برخوردار است و به طور كلي ارتباط روستائيان با شهر از طريق اين معبر صورت مي گيرد. عرض محور فوق با توجه به بين روستايي بودن و همچنين بالا بودن جمعيت روستا و با در نظر گرفتن افق 10 ساله، از قسمت ورودي روستا تا حاشيه مركز بهداشتي و درماني با عرض 25 متر و در ادامه با عرض 18 متر تا سه راهي نرسيده به حمام عمومي واقع در قسمت جنوبي روستا تعيين گرديده و سپس با عرض 14 متر به سمت روستاي قلندرآيش پيشنهاد مي گردد. اين معابر در نقشه با رنگ قهوه اي نمايش داده شده است.

ب) معابر درجه دوم:

معابري هستند كه نسبت به معابر درجه يك داراي طول كمتري بوده و در بعضي از نقاط به صورت يك رينگ عمل كرده و در نهايت به معبر درجه يك متصل مي گردند. اين نوع معابر بيشتر در قسمت بافت قديمي روستا به چشم مي خورد كه در طرح پيشنهادي با توجه به نقش و عملكرد و طول آنها 14 و 12 متر پيشنهاد گرديده است.

ج) معابر درجه سوم (دسترسيها):

اين نوع معابر كه عموماً از دو دسته قبلي منشعب شده و داراي طول و عرض كمتري نسبت به معابر قبلي داشته و در بعضي از نقاط به صورت بن بست مي باشد. اين نوع معابر با توجه به اهميت و نقش و عملكرد آنها 10، 8 و 6 متر پيشنهاد گرديده است.

 

منبع:
بنیاد مسکن روستاها - طرح هادی روستای بالاجاده

نوشتن دیدگاه

1- لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
2- نظراتی را که حاوی توهین یا خلاف قوانین اجتماعی و اخلاقیست، منتشر نخواهد شد.

* نكته: نظرات اعضاي سايت كه به حسابشان وارد شده باشند، بدون نياز به تاييد منتشر خواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لینکستان