ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

ساخت يك حساب كاربري

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده مورد نیاز است.
نام *
نام كاربري *
رمز عبور *
تكرار رمز عبور *
ايميل *
تكرار ايميل *
كپچا *

وضعیت اقلیم روستای بالاجاده

 تیر و مرداد گرمترین ماه ها و بهمن سردترن ماه منطقه هستند. در طول سال تفاوت دمای شبانه روز بین 9/8 تا 1/11 درجه متغیر است ودر فصل تابستان و مهرماه شب ها افت دما در حدود 16 درجه کاهش می یابد. رطوبت نسبی به طور متوسط در طول سواحل سالانه در حدود 70 درصد است. ...

میانگین روزهای یخبندان محدوده در حدود 4 ماه از سال است. پاییز پر باران ترین فصل بارش است وبه مدد بارش های فراوان کشت های مختلف در سطح منطقه مقدور می باشد.

تیپ اقلیمی روستای بالاجاده به اقلیم خزری معروف است وفراوانی بارش سالانه از ویژگی های بارز آن می باشد. اقلیم منطقه تحت تاثیر جریانات هوایی نظیر پا فشاری سیبری، غربی و محلی و ... قرار دارد .
روستاهای کوهپایه ای و جلگه ای در ارتفاع کمتر از 100 متر دارای آب وهوای گرمتر و معتدل خزری و در نواحی کوهستانی و مرتفع دارای آب وهوای سرد می باشد .
بالاجاده به جهت مجاورت با جنگل و نزدیکی با دریا و داشتن موقعیت میان کوهی دارای آب و هوای معتدل است. زمستانی سرد و بارانی و تابستانی ملایم و مطبوع دارد. در زمستان به واسطه ی جریان بادهای شمالی تراکم ابرها در کوهستان بیشتر و در نتیجه مقدار برف و باران افزون تر است. علاوه بر جریان باد های شمالی،باد های مدیترانه ای و باد های محلی و همچنین نزدیکی به دریای خزر بر شرایط اقلیمی منطقه تاثیر می گذارد.  در بخش جلگه ای این منطقه چند سالی است یخبندان به ندرت اتفاق می افتد اما ناحیه ی کوهستانی آن در زمستان ها بندرت خالی از برف است به خصوص قله دکالی و درازنو پر برف ترین کوه های منطقه تا میانه و گاهی تااواخر بهار پوشیده از برف است.
میانگین بارندگی mm707 است. مقدار بارندگی در جلگه حدود mm500 و در پای دامنه mm900 می باشد. پراکندگی بارش در تمام فصول سال دیده می شود و البته در بهار بیشتر است. حد اقل درجه حرارت 8 درجه زیر صفر و حداکثر 45 درجه بالای صفر و میزان رطوبت نسبی 55 تا 65 درصد می باشد.


منبع:

1قائمی، کریم الله، قائمی، مرحوم جمشید، سورم سرا، انتشارات فکرت، چاپ اول، 1378، فصل اول

نوشتن دیدگاه

1- لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
2- نظراتی را که حاوی توهین یا خلاف قوانین اجتماعی و اخلاقیست، منتشر نخواهد شد.

* نكته: نظرات اعضاي سايت كه به حسابشان وارد شده باشند، بدون نياز به تاييد منتشر خواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لینکستان